logo cart cart

joomy

پشتیبانی 24 ساعته

- مشاوره قبل از خرید
- مشاوره طراحی سایت
- رفع مشکلات جوملا

مجموعه جـومای

آموزش نصب جوملا

 

1-  برای دانلود آخرین نسخه جوملا کلیک کنید

 

2- مراحل ساخت دیتابیس:

  الف - ابتدا به سی پنل خود وارد شوید و به قسمت MySQL® Databases بروید.

 

1

 

 

  ب - از قسمت Create New Database یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کرده و دکمه Create Database را بزنید.

 

2

 

 

  پ - با مشاهده پیغامی همانند تصویر زیر ، کار ساخت دیتابیس شما با موفقیت انجام شده است و حال باید یک کاربر هم برای این دیتابیس بسازیم ، بر روی  Go Back کلیک کنید.

 

3

 

 

  ت - به قسمت Add New User بروید و قسمت Username را با نام کاربری دلخواه پر کنید ( حداکثر 7 کاراکتر میتوان نوشت ) و Password و (

 

4

 

   ث - تصویر زیر ، نشان میدهد که نام کاربری با موفقیت ایجاد شد. در ادامه باید نام کاربری ساخته شده را به دیتابیسی که در مرحله   2- ب   ساختیم ، وصل کنیم. روی Go Back کلیک کنید.

 

5

 

 

  ج - در این مرحله میخواهیم دیتابیس رو به پایگاه داده وصل کنیم. برای این کار در قسمت Add User To Database ، باید User و Database که خودمان ساخته ایم را انتخاب کنیم.بعد از انتخاب هر دو ، بر روی Add کلیک میکنیم.

 

6

 

  چ - در این قسمت باید امتیازات کاربر را بر روی دیتابیس انتخاب کنیم ، یعنی این کاربر که میخواهیم به دیتابیس وصل کنیم ، باید دسترسی اون رو انتخاب کنیم که این کاربر مجاز به چه کارهایی می باشد. ما تمامی امتیازات را به کاربر میدهیم و این کار را با انتخاب گزینه ALL PRIVILEGES مشخص میکنیم و بعد روی Make Changes کلیک میکنیم.

 

7

 

  ح - با مشاهده پیغام زیر کار ساخت دیتابیس به اتمام میرسه و باید بریم سراغ نصب جوملا

 

8

 

 

3- مراحل نصب جوملا

 

   الف - ابتدا فایل ZIP جوملا که از سایت جــومای دانلود کردید را به پوشه public_html آپلود کنید و با زدن Extract آن را از حالت فشرده خارج کنید. ( برای هاست هایی که تنها یک دامنه دارند پوشه public_html محل نصب جوملا می باشد ، ولی برای هاست های چند دامنه ، باید فایل ZIP جوملا را به قسمتی آپلود کنیم که پوشه وبسایت ما در اون هست ، مثلا طبق تصویر پایین ، در هاست ما چند دامنه وجود دارند که ما پوشه demo.joomy.ir/joomla برای نصب جوملا انتخاب کردیم )

 

9

 

 

بعد از خارج کردن از از حالت فشرده به این شکل در خواهد آمد:

 

10

 

   ب - در این مرحله آدرس سایت ( لینک قسمتی که جوملا را از حالت فشرده خارج کردیم ) را در مرورگر وارد میکنیم تا مراحل نصب نمایان بشه:

 

11

 

 

   پ - با باز کردن لینک ، کار نصب جوملا آغاز میشه و فیلد های خواسته شده رو وارد میکنیم. نام کاربری و رمز عبور را با دقت وارد کنید ، چون برای ورود به مدیریت جوملا نیاز است و این اطلاعات را در اختیار کسی قرار ندهید. و بعد از پر کردن فیلد ها روی ادامه کلیک کنید:

 

12

 

 

   ت - در این قسمت باید نام دیتابیس و نام کاربری و رمز عبور را که در قسمت ساخت دیتابیس نوشتیم را وارد کنیم. دو مورد اول که یکی نام پایگاه داده و دیگری نام هاست است ، به طور پیشفرض انتخاب شده و نیازی به تغییر نیست.

پیشوند جداول هم مربوط به جدول های پایگاه داده است که قبل از تمامی جدول ها نوشته میشه و شما میتوانید هر پیشوندی انتخاب کنید.

قسمت فرآیند پایگاه داده قدیم هم مربوط به دیتابیس هایی است که قبلا استفاده شده و جدول های اون دارای پیشوند هایی است که ما در این جا وارد میکنیم و باید مشخص کنیم که آن جدول های پایگاه داده که قبلا در دیتابیس هست رو حذف کنه و یا از آنها پشتیبان بگیره.

بعد از اتمام این مرحله نیز بر روی ادامه کلیک کنید:

 

13

 

 

   ث - مرحله نهایی نصب جوملا این قسمت میباشد و باید نوع اطلاعات نصب را انتخاب کنید.

برای کسانی که با جوملا آشنا هستند و خودشان میخوان قالب نصب کنند و ماژول ها را تنظیم کنند ، مورد "هیچکدام" مد نظر آنها می باشد.

برای کسانی که هنوز جوملا را خوب نشناخته اند و یا اولین نصب آنهاست ، گزینه "اطلاعات نمونه پیشفرض فارسی" به شدت توصیه میشود تا آنها با موقعیت ماژولها و اکثر موارد جوملا آشنا شوند.

تنها تفاوت نصب جوملا و قالب های آسان نصبی ( که از سایت ها خریداری و دانلود میکنید ) در این قسمت است که در بین گزینه ها باید قالب خریداری شده را انتخاب کنید تا تمامی اطلاعات قالب که در حالت دمو مشاهده کردید ، نصب شوند.

ما با کلیک روی اطلاعات پیشفرض ، روی دکمه نصب کلیک میکنیم.

 

14

 

 

        باید منتظر بمانیم تا نصب جوملا کامل بشه

15

 

 

  و در نهایت باید پوشه installation را حذف کنیم تا سایت جوملایی ما باز بشه ، با کلیک روی دکمه " حذف پوشه نصب جوملا " کار نصب جوملا را به پایان میرسانیم:

 

16

 

 با کلیک روی سایت ، میتونید سایت جوملایی خود را مشاهده کنید و برای ورود به مدیریت جوملا دکمه مدیر را انتخاب کنید که لینک اون yoursite.com/administrator می باشد.

 

پشتیبانی 24 ساعته و طرح پرسش از طریق تلگرام

مهدی حسین پور

درباره ما:

سلام ، من مهدی حسین پور ، از سال 1394 کار آموزش جوملا را آغاز کردم و از سطح مبتدی تا حرفه ای طراحی سایت با این نرم افزار تحت وب را برای شما آماده کرده ام.

Joomy Group